TURUN TAIDEGRAAFIKOIDEN KESÄNÄYTTELY, VIVA LA GRAPHICA 30.6.-18.7.2021

In Turun Taidegraafikot ry by

Galleria Joellassa nähdään keskikesän näyttelyssä 30.6. -18.7.2021 Turun Taidegraafikot ry:n jäsenistön avoin yhteisnäyttely Viva la Graphica. Näyttelyssä nähdään laaja valikoima yhdistyksen taiteilijoiden töitä, niin grafiikan kuin muillakin tekniikoilla toteutettuina. Viva la Graphica on jatkoa yhdistyksen perinteelle järjestää vuosittain jäsenistölle avoin ryhmänäyttely.

 Turun Taidegraafikot ry on lähes sadan jäsenen alueellinen ammatillinen taiteilijayhdistys, jonka tarkoituksena on taidegrafiikan edistäminen ja tunnetuksi tekeminen sekä jäsenistön tukeminen työskentelyyn, edunvalvontaan ja tiedotukseen liittyvissä asioissa. Turun Taidegraafikot ry on perustettu vuonna 1933 ja on Suomen vanhin paikallinen taidegrafiikan yhdistys.

Näyttelyssä nähdään teoksia lähes kaikilta jäseniltä. Päivitetty lista ilmaantuu näyttelypäivänä.

HUOM! Viva la Graphica – Turun Taidegraafikot ry -näyttelyssä teokset myydään suoraan seinältä ja teoksen saa mukaan vaikka kesken näyttelyn! Jatkuvasti muuntuva kokonaisuus kannattaakin käydä katsomassa useamman kerran!